Dobry monitoring samochodu zabezpieczeniem przed kradzieżą.

Namierzanie gps to coraz popularniejsza forma ubezpieczania samochodu wśród użytkowników aut. Ich zdaniem nic nie zapewnia takiego stopnia bezpieczeństwa i ochrony ich pojazdu jak systemy gps zainstalowane w aucie. Zasada ich działania jest bardzo prosta. W samochodzie instalowany jest odbiornik, który w czasie rzeczywistym przesyła do centrali informacje o aktualnym położeniu samochodu. W razie kradzieży, namierzanie gps umożliwia odnalezienie auta w ciągu godziny.

Monitoring samochodu bije na głowę wszystkie alarmy samochodowe i blokady. Jest o wiele skuteczniejszy, a przerwanie jego działania przez złodzieja jest niemal niemożliwe przy zastosowaniu prostych narzędzi, czego niestety nie można powiedzieć o typowych alarmach samochodowych. Z oczywistych względów systemy gps cieszą się największą popularnością wśród właścicieli drogich, luksusowych aut. To one są najczęściej narażone na kradzieże, stąd uzasadniony strach ich właścicieli. Niestety monitoring samochodu nie jest tanią usługą.

Jej miesięczny koszt sięga około tysiąca złotych, więc mogą sobie na niego pozwolić tylko najzamożniejsi. Mimo tego, chętnych do jego instalacji nie brakuje. Strach przed kradzieżą ukochanego auta jest silniejszy. Wielu osobom taka cena za jego bezpieczeństwo i swój spokojny sen nie wydaje się wygórowana.